مجموعه خدمات خانه هوشمند

این راهکار جامع می‌تواند به‌خوبی نقطه اتصال یک برنامک گوشی همراه باشد با ابزارهای هوشمند داخل منزل. این بستر به‌واسطه آنکه تمامی نیازهای زیرساختی را (اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) برای این اتصال در خود دارد؛ امکان توسعه و ارائه خدمات این حوزه را تسریع می‌بخشد و تسهیل می‌کند در حال حاضر تعداد زیادی از منازل دارای ابزارهای هوشمند با کمک همین بستر امکان کنترل، نظارت و راهبری ابزارهای هوشمند منازل را برای صاحبان خود فراهم کرده‌اند.

این مهم مقدمه‌ای است بر ورود به زندگی هوشمند. در افق این بستر دیده‌شده است که امکان اتصال و یکپارچه‌سازی سامانه‌های هوشمند زندگی پیش رو نیز فراهم‌شده؛ شرایط زندگی هوشمند بیش‌ازپیش فراهم شود. در حال حاضر هوش مصنوعی موجود در سامانه در خدمت ضاعقه سنجی و تطبیق محیط کاربری، پیشنهادهای ارائه‌شده صوتی و تصویری و یا حتی بازی‌های ارائه‌شده و ... است.

در ادامه و با تکمیل اطلاعات کاربر و کاربری او و تحلیل این داده‌ها امکان هدایت و همکاری با کاربران بیش‌ازپیش مهیا خواهد شد. بدیهی است که تحلیل کلان داده‌های همه کاربران نیز شرایط ارائه خدمات بیشتر، متنوع‌تر، بهتر و مناسب‌تر را فراهم خواهد کرد. از سوی دیگر امکان افزایش بهره‌وری سامانه، انتخابی بودن محتوا و خدمات دریافتی و البته تنوع‌بخش و اثربخشی بیشتر به مدل‌های کسب‌وکار قابل‌ارائه را تضمین خواهد کرد.